Сантех-Скло

душові без дверей переваги та недоліки

Отримайте необхідну інформацію про скляні душові перегородки, розміри, матеріали та вартість, щоб зрозуміти, чи підійде одна з них для вашої ванної кімнати.

Ви, безперечно, зустрічали зображення шикарних душових без дверей, які так популярні сьогодні. Ці вироби створюють відчуття простору плюс відсутність дверей, які необхідно періодично очищати. Ці прекрасні вироби мають безліч стилів втілення, але душові підходять не для кожного інтер’єру.

Душова без дверей – історія

До кінця 60-х років минулого століття, ванні кімнати були скромними і включали стандартний набір: ванна, туалетний столик, комод і, можливо, шафа для білизни – і все це вміщалося в консервативний простір розміром 1,5 на 2,5 метра .

У середині 70-х домовласники почали додавати до своїх будинків другу і навіть третю ванну кімнату, а в 80-х модернізували її дизайн, щоб включити ще й головну ванну кімнату.

У міру того, як останнім часом тривала тенденція до створення будинків з більшою площею, з’явилися головні апартаменти з великими спальнями, гардеробними, великими розкішними ванними кімнатами і просторими душовими кабінами без дверей.

Спочатку душові кабіни були приналежністю до дорогих інтер’єрів, але невдовзі ця мода перекачувала в середній клас.

классический стиль ванной комнаты
vanna

Перш ніж поміняти дизайн санвузла зі стандартною комбінацією ванни з душовою лійкою на користь душової перегородки, розгляньте переваги та недоліки цих модних тенденцій.

glass-walk-in-shower
душевая без дверей

Дизайн та розміри

Душова кабіна без дверей має бути функціональною та естетичною.

Розмір має значення для душових дверей. Місцеві будівельні норми та правила можуть вказувати, що розмір душової кабіни повинен становити не менше 0,9х0,9 м, але душові перегородки без дверей, через необхідність перекривати потік води і не допускати попадання води на решту ванної кімнати, вимагають додаткового простору . Більшість душових перегородок повинні бути не менше 900-1200 мм завширшки, або ще набагато більше.

Душова перегородка зазвичай знаходиться в кутку кімнати. Уникайте розміщення на середині стіни кімнати, через свій великий розмір вони виглядатимуть недоречно в центрі стіни.

Душевая перегородка без дверей

Простір перед входом до душової має бути не менше 1,5 м . Це «зона бризок», і все, що ви розмістите в цій галузі, може в якийсь момент намокнути.

Розгляньте можливість реалізації водовідведення. У душі без дверей підлога зазвичай нахилена до зливного отвору, але встановлення додаткового широкого водовідведення на вході в душову кабіну набагато знижує ризик перетікання води на підлогу у ванній.

Регулюйте і направляйте дощову лійку так, щоб струмені води і бризки менше були спрямовані до виходу з душової зони, а краще в глиб душової кабіни на стіни або скло.

Вибирайте не слизьку підлогу. Глянцева плитка не підходить через можливість послизнутися і впасти. Слід укладати тільки матову плитку для підлоги.

Переваги та недоліки душових без дверей

Переваги

 • Скляні душові двері вимагають періодичного очищення, щоб уникнути появи плям від жорсткої води, тому душ без дверей означає, що прибирати доведеться менше на одну поверхню.
 • Відсутність переступаючого бортика біля входу робить душ легко доступним для людей похилого віку та людей з обмеженими фізичними можливостями.
 • Відсутність скляних дверей, що обмежують, роблять видимість вашої ванної кімнати більш відкритою і просторою.
 • Душі без дверей виготовляються спеціально для вашого санвузла та ідеально вписуються у простір ванної кімнати.

Недоліки

 • Душові без дверей вимагають більше місця для розміщення, ніж душова кабіна або стандартна ванна, що робить їх малопридатними для невеликих ванних кімнат.
 • У душових без дверей, де немає бар’єру для пари, іноді буває протяг. Знизити протяг можна за рахунок установки додаткових джерел нагріву: інфрачервоних обігрівачів, сушки для рушників і підлог з підігрівом.
 • Менша можливість усамітнення, ніж у закритому душі.
 • Душі без дверей коштують зазвичай дорожче за магазинні рішення, тому що вони розробляються спеціально для конкретних приміщень.
 • Установка індивідуального душу без дверей зазвичай вища за покупні гідробокси, і залежить від багатьох факторів залежно від розміру та матеріалів, складності монтажу.
 • Душ без дверей – це не самостійний проект.
 • Вирівнювання підлоги, встановлення водостоків та водопроводу, будівництво та облицювання стін – це робота, яку краще довірити професіоналам.

Встановіть хорошу вентиляцію у приміщенні. Душові кабіни з дверима затримують більше вологи, дозволяючи їй залишатися на стінах душу та стікати. Душові без дверей навпаки легко дозволяють виходити більшій кількості пари, тому вам знадобиться хороша примусова витяжка, щоб відвести зайву вологість, яка може стати причиною росту грибкової цвілі.

ограждение в душ

Додаткова кутова стулка дозволяє набагато краще захищати від бризок, залишаючи практично всю воду всередині душової зони. Це також додає трохи усамітнення, але у вас має бути достатньо місця, для розміщення такого кутового варіанту. Додатково 1200-1800 мм. простору.

glass-walk-in-shower
Перегородка в душ

Замовити душову перегородку без дверей, що підходить за індивідуальними параметрами ванної кімнати Ви зможете в нашій компанії. Приклади таких виробів наведено на сторінках нашого сайту тут.