Сантех-Скло

Чи можна поставити скло в духовку? Дізнайтеся все про це!

Чи можна поставити скло в духовку?

Деякі набори скляного посуду для випікання створені спеціально для використання в духовці та можуть витримувати високі температури.

GlassBox

ThermalGlass

вибір матеріалу

Чи можна поставити скло в духовку?

Відповідь полягає в тому, що це залежить від типу скляної форми для випічки, яку ви використовуєте.  Інші типи скла не можуть і відразу розіб’ються. Нижче ми детально розберемо, в яких типах краще випікати. 

Сompatibility

Сумістність

Яке скло підходить до духовкі?

Проста відповідь: так, скло підійде в духовку, однак це може залежати від вашого конкретного типу скляного посуду , з чого посуд виготовлений і якого він типу. Це також може залежати від наявності недоліків у вашій ємності та температури вашої духовки. Не хвилюйтеся, ми детально зануримося в кожну з них нижче. 

Є багато різних причин, чому ви можете готувати зі скла. Скляний посуд — це нетоксична форма для випікання, яка зазвичай прозора і дозволяє бачити, як готується ваша їжа. Крім того, після того, як їжа приготується, склянка дозволяє зберігати її в ній, залишаючи лише кілька посудів для очищення. 

Як визначити, чи скло безпечне для духовки?

Є кілька різних способів визначити, чи можна ставити вашу скляну посудину в духовку. Більшість скляних форм для випікання з кришками та скляних форм для випікання, таких як форми для випікання Pyrex або форми для запікання Anchor Hocking, створені спеціально для витримки високої температури. 

Marker

Символ каструлі, безпечної для духовки

Перевірте посібник користувача

Один із основних способів визначити, чи можна поставити скляну посудину в духовку, — це знайти на сковороді символ безпечної духовки. Зазвичай на дні форми для випікання можна знайти символ або безпечний для духовки, якщо його можна поставити в духовку.

При якій температурі розбивається скло

У середньому наведена нижче інформація покаже вам, при якій температурі різні типи скла можуть розбитися. 

Temperature

300°C

Загартоване скло

Температура, при якій скло може розбитися, залежить від типу скла та швидкості його нагрівання. Наприклад, якщо додати холодну страву в гарячу духовку, вона, швидше за все, відразу розіб’ється, незалежно від того, яке це скло. Скло, як правило, погано переносить швидке нагрівання і розбивається.

500-800°C

Боросилікатне скло

Використовується для виготовлення посуду. Воно міцне та має високий рівень міцності при дії на температуру. Боросилікатне скло не піддається корозії, тому з нього можна виготовляти посуд для приготування їжі. Посуд із боросилікатного скла має тривалий термін служби і може бути використаний для різних приготувань. Однією з переваг боросилікатного скла є його водонепроникність.

900°C

 Pyrex

Пірекс (пайрекс) – є брендом посуду, що виготовляється зі склоподібної кераміки. Посуд з Pyrex може використовуватися в мікрохвильовій печі, духовці, грилі та навіть у морозильній камері. Існує безліч різних видів посуду з Pyrex, включаючи миски, сковорідки, каструлі, чашки, сніданок і навіть торти. Посуд із Pyrex чудово підходить для приготування, подачі та зберігання їжі. Вона легко миється та відмінно підходить для заморожування страв.

Тип скла, з якого зроблено ваш посуд, також може визначити, чи безпечно його використовувати в духовці. Скло, наприклад загартоване та боросилікатне, можна використовувати в духовці. Ці типи скла повинні мати символи, безпечні для духовки, на формах для випічки. 

Дивлячись на ці різні температури, ви можете зрозуміти, що незалежно від скла, з яким ви збираєтеся готувати, ви можете бути впевнені, що запікаєте лише зі склом, коли готуєте їжу за нижчих температур. 

Bowl

Холодний посуд

Чи можна поставити холодне скло в духовку?

Так, холодну склянку можна поставити в піч, але важливо дотримуватися певних запобіжних заходів. Переконайтеся, що скло термостійке й не загартоване, інакше воно може розбитися. Крім того, розігрійте духовку перед тим, як поставити всередину скляну форму, і не піддавайте скло різкій зміні температури. Крім того, не ставте склянку на холодну поверхню, наприклад на холодне деко. Якщо ви дотримуєтесь цих запобіжних заходів, ви зможете безпечно поставити холодне скло в піч.

Broken Dishes

Що може спричинити розбиття скла в духовці?

Як уникнути неприємностей?

Є багато різних речей, які можуть спричинити розбиття скла у вашій духовці. Це варіюється від того, що ваша страва була старою чи пошкодженою, коли її поставили в духовку, аж до швидкої зміни температури від холодної до гарячої. Детальніше розглянемо, від чого може розбитися скло в духовці. 

Різкі зміни температури . Коли скло зазнає значної зміни температури, воно з більшою ймовірністю розіб’ється через швидку зміну. 

Невідповідний тип скла . Ще одна причина, чому ваше блюдо може розбитися в духовці, полягає в тому, що його, по-перше, не можна ставити в духовку. Основні типи скла мають набагато нижчу термостійкість і зазвичай розбиваються в духовці.

Зазвичай посуд, призначений для випікання, нелегко розбивається, однак, якщо ви спробуєте поставити скло, не призначене для духовки, наприклад тарілки, миски чи склянки, вони, ймовірно, легко розіб’ються. 

Надто високі температури . Ще одна причина, чому ваше скло може розбитися під час нагрівання, полягає в тому, що температура занадто висока для типу скла. Через це варто уникати розміщення цих страв у духовці з високою температурою. 

Перевірте наявність тріщин або подряпин . Ще одна причина, чому ваше скло може розбитися в духовці, полягає в тому, що на посуді є подряпини або тріщини. Це спричиняє структурні недоліки скляного посуду та може спричинити його розбиття під час нагрівання. 

Broken Dishes

Що робити, якщо ваше скло розбилося в духовці?

Якщо ваша скляна тарілка розіб’ється під час нагрівання.

Ну, для початку ви, швидше за все, почуєте дуже сильний вибух із вашої духовки. Коли ви почуєте цей звук, не поспішайте і спробуйте негайно прибрати безлад. Краще вимкніть духовку та тримайте дверцята духовки закритими. Перш ніж спробувати очистити скло, дайте йому повністю охолонути. Дуже обережно збирайте великі шматки скла з духовки та викидайте їх. Потім спробуйте дуже обережно підібрати менші шматочки. Якщо у вас є пилосос, який може впоратися з невеликими шматочками скла, ви також можете використовувати його для очищення плити. 

 

Підсумок: якщо вам доведеться прибирати розбите скло в духовці, будьте дуже обережні, щоб не порізатися. Крім того, зачекайте, поки скло повністю охолоне, перш ніж намагатися доторкнутися до нього.

Дивлячись на ці різні температури, ви можете зрозуміти, що незалежно від скла, з яким ви збираєтеся готувати, ви можете бути впевнені, що запікаєте лише зі склом, коли готуєте їжу за нижчих температур. 

Крок один

Обережно видаляє великі шматки скла. Далі знайдіть коробку та покладіть у неї всі шматочки скла; підійде коробка з пластівцями. На завершення заклейте коробку клейкою стрічкою або пакувальним скотчем. Це дозволить запобігти порізу інших. Це перший крок у очищенні розірваного скла в духовці.

Крок другий

Візьміть пилосос і висмоктайте решту менших частин. Обов’язково пропилососіть підлогу навколо духовки. Візьміть яскравий ліхтарик і подивіться всередину печі. Професійна порада: вам не потрібен професійний пилосос для розбитого скла. Будь-якого прибору буде достатньо.

Крок третій

Використовуйте кухонний рушник, намочіть його та протріть внутрішню частину духовки. Товстий вологий рушник забере будь-які дрібні шматочки скла, які не зібрав пилосос.